Gündem

Yılmaz Özdil başvurmuştu: Mahkemeden çifte karar

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in Bodrum Bitez’de bulunan villasının kaçak bölümleri ile ilgili Bodrum 1. İdare Mahkemesi’nden çifte karar çıktı.

Mahkeme, Bodrum Belediyesi encümeninin villanın kaçak bölümlerinin yıkımı ile ilgili encümen kararının uygulanmasına hükmetti. Mahkeme, ayrıca yapı kayıt belgesinin iptaline ilişkin Özdil ailesinin talebini de reddetti.

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in Bodrum Bitez’de muhteşem manzaralı villasında kaçak inşaat çalışması yapıldığı, ruhsata göre 142,5 metrekare ofis olması gereken yapının 310 metrekarelik bir villaya dönüştürüldüğü ortaya çıkmıştı. İmar affından faydalanan Özdil’in 31 Aralık 2017’den sonra bile yapıya kaçak eklentiler yaptığı saptanmıştı.

YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI ALINMIŞTI

Sabah’taki habere göre; Olayın patlak vermesi ardından Muğla İl Çevre Müdürlüğü, Hülya Özdil adına verilen yapı kayıt belgesinin iptaline karar verirken Bodrum Belediyesi encümeni de villanın kaçak bölümlerinin yıkılması ile ilgili karar almıştı. Karar 13 Mayıs günü saat 09:00 sıralarında uygulamaya konulduğu sırada Hülya Özdil’in avukatı Bodrum İdare Mahkemesi’ne başvurarak yıkım hakkında ‘yürütmeyi durdurma’ kararı almıştı.

Bugün Özdil ailesinin kaçak yapılı villası ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bodrum 1. İdare Mahkemesi’nden çifte karar çıktı.

ÇİFTE RET

Mahkeme, Bodrum Belediyesi encümeninin villanın kaçak bölümlerinin yıkımı ile ilgili kararını yürütmesinin durdurulması kararının uygulanmasına devam edilmesini kararlaştırdı.

YAPI KAYIT BELGESİNİN İPTALİNE İLİŞKİN TALEBİ DE REDDETTİ

Mahkeme, yapı kayıt belgesinin iptaline ilişkin talebi de reddetti. Mahkeme, yapı kayıt belgesi işleminin iptalinin hukuka uygun olduğuna karar verdi.

Etiketler

Bir Yorum

  1. Iyi bir yerinize Nihat Genc tabiriyle kina yakin. Su fahrettin altun un 258 lira kapadigi bogaz arazisine bu haber kadar egilseniz akp nin tum pisligi cikacak. Aydinlikcilarin dustugu komik hallerdesiniz. Birkac yazarinizi takip eden bir vatansever olarak beliritmek istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı