GündemMedya

Yılmaz Özdil Sözcü’de yazmaya devam edecek mi? Bugün mesaj yolladı…

Yılmaz Özdil, CHP'yi ve kimi yazarları sert dille eleştirdiği 'Yuvanın evlatlarına… Kendi yuvaları kabus oldu' başlıklı son yazısının ardından yaklaşık 10 gün Sözcü'deki köşesini boş bırakmıştı. Neden yazmadığına ilişkin de bir açıklama yapmayan Yılmaz Özdil, bugün 'Söylesem tesiri yok, sussam gönlüm razı değil' diyerek salı günü yazacağını duyurdu.

Yılmaz Özdil Sözcü’deki 26 Kasım tarihli “Yuvanın evlatlarına… Kendi yuvaları kabus oldu” başlıklı son yazısında, “Hiç düşündünüz mü, ensest bu memlekette neden çok yaygındır? Ailede herkes bilir. Herkes susar. Ondan” diyerek CHP’deki durumu da buna benzetmişti. Bu yazının ardından yaklaşık 10 gün köşesini boş bırakan Özdil, bu sürede Sözcü yazarı Soner Yalçın ile sosyal medyada çok sert bir tartışmaya girmişti.

Sözcü yazarları birbirine girdi

Son yazısında “Namuslu milletvekili imha edildi, onun yerine fırıldak milletvekili getirildi, il başkanı sustu. Yurtsever il başkanı kapının önüne konuldu, onun yerine ikinci cumhuriyetçi il başkanı getirildi, belediye başkanı sustu” ifadelerini kullanan Özdil, şöyle yazmıştı:

“Anne bilir mesela. Teyze bilir. Halanın haberi vardır. Amca farkındadır. Görümce bizzat yaşamıştır. Elti tesadüfen şahit olmuştur. Dayı mutlaka duymuştur. Gelinin gözünün önündedir. Kardeş çaresizdir. Aman elaleme rezil olmayalım diye susarlar, insanlığın en rezil suçuna ortak olurlar. Kendilerinin toplum içindeki statüsü zarar görmesin diye, gözyumarlar, örtbas ederler, yok sayarlar… Akrabalardaki bencillik ve korkaklık ne kadar derinse, ensest o kadar uzar… Chp’de on yıldır yaşanan, budur.”

AKTROL VAR DA HALKTROL YOK MU!

Aynı yazısından isim vermeden CHP’li gazetecilere de sert eleştiren getiren Özdil, şöyle yazmıştı:

“Neme lazım, aman Chpli okurları küstürmeyeyim diye düşünerek, bile bile gerçekleri makyajlayan, nabza göre şerbet ikram eden, ekranın arkasında başka, önünde başka konuşan, süzme eyyamcılar yok mu?

Kardeşini, damadını Chp’de makam sahibi yapan, belediye festivallerinden nemalanan, programına sponsor kapan, bunların karşılığında kalem oynatan, ekranda amigoluk yapan yok mu?

Aktrol var da, halktrol yok mu?”

Etiketler

9 Yorum

 1. Yılmaz Özdil, CHP’yi yönetenlere karşı tavır almakta çok geç kalmıştır. Istanbul BBB seçimi kahramanı olarak gördüğü Türk düşmanı Canan Kaftancıoğlunu savunması, yazarlık tarihine kara leke olarak geçmiştir.
  “Muhalefete muhalefet edilmez” ilkesini ortaya atanlar bu çürümüş düzenin ortağı olma tehlikesinin farkında değiller mi?
  Ak Parti, PKK’yla açılım yapacak; Türkiye’nin bütün stratejik, önemli fabrikalarını, üretim tesislerini özelleştirecek ve elbette Türk Milleti olarak karşısına çıkacağız da bugün ne kadar Atatürk düşmanı, etnik siyasetçi, NATO’cu, CFR’yle bağlantısı olanlar CHP’de yönetimi ele geçirmiş ve biz görmezden geleceğiz, öyle mi? Böyle bir davranış, tek başına Bağımsızlık Savaşı vermiş bir milletin ferdine yakışır bir hareket midir?
  Ortada Ak Parti’nin, makyajlanmış ve sözde demokrasi, hukuk, Atatürkçü görünümlü haline gelmiş bir parti var. Görmüyor musunuz yoksa görmek mi istemiyorsunuz?

 2. Y.özdilin chp ye ve özellikle kılıçdaroğluna kini iki önceki seçim önceside vardı ve insanları vatan partisine oy vermeye yönlendiriyordu bende bizzat kendisine şu ortamda böyle hiziplik yapmak yanlış birleşmemiz bir bütün olmamız gerekirken seçime giderken bu şekilde yazmanız doğru değil sebebi ne olursa olsun hiç plmazsa seçi öncesi yapmayın seçmenlerin kafasını karıştırıyorsunuz sizin önerdiğiniz perinçek çokmu makbul bir adam şimdi de aynısını yapıyor rahmi turan olayını fırsat bildi geçirmeye başladı yine bana cevap yazın dedim yazmadı ki bütün kitaplarını alır hergün köşe yazılarını okurum

 3. Yurtsever Kemalist bir kesim Halk Teve’yi eleştirirken Yılmaz Özdil ses çıkarmıyor ve hatta programlarına katılarak savunuyordu.

 4. Şimdi bunların sırası mı. Sorunumuz muhalefet mi? Muhalefete, muhalefet etmek nedir. Bu kadar yolsuzluk, hırsızlık, işsizlik, ülke kalanı varken Sayın Özdil neyspmaya çalışıyorsun? Öncelikli hedefimiz bugünkü iktidarı indirmek olmalı. Çünkü ülke uçurumda, siz hedef ssptırıyorsunuz,. Sizi makul, mantıklı olmaya davet ediyorum. Bu halk yeri ve zamanı geldiğinde onlara ders verir. Bu duyarlı vatandaş, kim yanlış yapıyorsa, ona gerekli ihtarı verir. Buna inanıyorum. A partisi, b partisi değil benim derdim. Benim derdim Ülkem!!!!!!

 5. Sayın özdil.in yazdıklarını 2011 seçimlerinden sonra dile getirerek ilçe yönetiminden ayrıldım. Chp’nin genel başkanı demokrasi türküsü çala çala partinin içini boşaltıp yerine ne kadar faşist ve sosyal faşist varsa yerleştirdi hattâ o kadar ileri gitti ki ekmek için ekmeleddin dedi ve CUMHURİYET düşmanı için partililere tıpış tıpış tabirini kullandı…kaba tabirini kullanmaya terbiyesi müsaade etmedi.
  ……o günden bu güne değişen birşey yok .Aynı hamam aynı taş
  …..Chp.nin bu yönetimini AKP yapsaydı anca bu kadar başarılı olabilirdi

 6. Trollere ilanihayet yaşayacaklarını zanneden partiler! Zaten bu ülkede halkın yeterince güvenebileceği bir ana muhalefet partisi olsaydı AKP’nin barajı bile zor aşmaması gerekirdi. Ana muhalefet, Fetö ve HDP’ye şirin görünmeye çalışan vitrindeki insanlarla çoğunluğun ne kadar güvenini sağlayacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı