Gündem

Yılmaz Özdil’den koronavirüs iddiaları: Erdoğan’a yalan söylüyorlar, bu işi TSK çözer

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, hükümetin koronavirüs krizini yönetemeyeceğini ve TSK'nın krizi kontrol etmek için

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil, gazeteci Ruhat Mengi’nin YouTube kanalı Her Açıdan TV’ye konuk oldu. Koronavirüs tehlikesinin ciddiye alınmadığını savunan Özdil, İzmir ile ilgili ise çarpıcı bir iddiayı ortaya attı. İstanbul’dan sonra virüsten en büyük darbeyi yiyen kentin İzmir olduğunu söyleyen Özdil, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e rakamları açıklaması çağrısında bulundu.

Özdil şu çarpıcı ifadeleri kullandı: “Üzülerek söylemem gerekir ki bu meselede İstanbul’dan sonra şu anda en büyük darbeyi yemiş olan şehir İzmir. Buradaki rakamlar benim elimde var. İzmir’i yöneten, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere topluma bu rakamları açıklamak zorundalar. İnsanların alarm durumuna geçmesi lazım.”

“65 yaşa sokağa çıkma yasağı getirilmesi Türkiye’nin bu salgınla ilgili hiçbir hazırlığının olmadığını gösteriyor.”

Aytaç Yalman’ın koronavirüsten ölümünü gizlediler.

Hükümet büyük krizi yönetemez. TSK, ben kendisiyle mahkemeliğim ama rica ediyorum Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bu ülkenin Genelkurmay’ında hâlâ aklı başında insanlar var bunlara birşey söyleyin… Bu işin asker siville alakası yok organizasyonla alakası var. Bu işi organize edebilme yeteneği sadece TSK’da var. Umarım o da darmadağın olmamıştır. Bunu organize etmek için bu kurumlarla beraber çalışılmalı. Sayın Cumhurbaşkanından rica ediyorum, size yalan söylüyorlar. Size yalan söylüyorlar. Derhal bu işin koordinasyonunu sağlayacak birini bulun bu kişi siyasetçi olmasın.

Etiketler

3 Yorum

  1. Sözcü’nün ve ajan provokatör yazarlarının amacı kutuplaşma değil kaos. Bunları Silivri’ye tıksan gazeteciler hapse atılıyor derler. Kim ne derse desin böyle şarlatan sahtekarlar gün yüzü görmemeli.

  2. İzmirliler rakamı biliyor.Önceki gün itibariyle ölen 9 kişi. Şu an yaşadığım Yeni Foça’ya ambulansla gizlice getirilip ,tören ,dua,sela okunmadan gömülen 3 vatandaş var.Küçücük yer ,öğrenmek çok da zor değil. İzmir,sahil ilçeler göçmen geçişleri çok hızlı olan yerleşimler. İnsanları eve kapatıp, göçmenlere istediğinizi yapın ,her yerde dolaşın demek başlı başına sorumsuzluk ,cahillik ,beceriksizlik.Yeni düzen gerektiriyor ,geliyor diye dillendiriliyor pek çok yazıda ,bu dinci idarecilerin de gitmesi için korona vesiledir umarım.

  3. Bu adamı artık CHP seçmeni bile ciddiye almıyor. Aslında ciddiye alan pek bir kimse kalmadı.
    Biraz ara verip geçmiş yazılarını gözden geçirip, mevcut haline biraz dışardan bakması gerek bence.
    Sözcü yazarları, özellikle Emin Çölaşan, Yılmaz Özdil ve Can Ataklı toplumu kutuplaştırıp, toplumun asgari müştereklerde dahi uzlaşma imkanını imha ediyorlar.
    Ayrıca Emin Çölaşan gibi yeteneksiz ve karacahil bir kişinin bunca yıl köşe yazması anlaşılabilir bir şey de değil, zaten demans yaşıyor galiba bunadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı