Medya

Yılmaz Özdil’e 5 milyon dolar teklif eden hangi medya grubu

Yılmaz Özdil'in 'Sözcü’yü bırakıp kendi gruplarına geçmem için bana 5 milyon dolar teklif etti' iddiasındaki medya grubunun Demirören medyası olduğu iddia edildi.

Türk medyasının geride bıraktığımız haftada en çok konuşulan konularından biri Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’la, Sözcü Gazetesi’nin sivri dilli yazarı Yılmaz Özdil arasındaki polemik oldu.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Tele1 ekranlarında katıldığı ‘Mercek’ programındaki “Yandaş bir medya grubu, Sözcü’yü bırakıp kendi gruplarına geçmem için bana 5 milyon dolar teklif etti” iddiasında bulundu.

Özdil ayrıca bu teklife Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon’un da şahit olduğunu açıkladı.

Bu iddianın ardından Ahmet Hakan, köşesinden Özdil’i hedef aldı ve “Müritlerinin söylediği her şeye gözü kapalı inanacağından o kadar emin ki Yılmaz Özdil. ‘Küsuratlı sallayayım ki inandırıcı olsun’ demeye bile ihtiyaç duymuyor” ifadelerini kullandı.

Hakan bir sonraki yazısında yine aynı konuya değindi ve bir arkadaşından “kim bu teklifi yapan” sorusunu sormak yerine küsurat göndermesi yaptığı için fırça yediğini dile getirdi.

Hakan’ın köşesinde, “Yazdığım her yazıda muhakkak eleştirecek bir şeyler bulan arkadaşım, “Yahu transferlerde küsuratlı rakam mı olur? Bunu yazacağına adama ‘Kim bu teklifi getiren’ diye sorsana” diye fırça attı bana. Fırçanın etkisiyle yazıyorum: Yılmaz Özdil! Kim sana 5 milyon dolar teklif etti? Niye açıklamıyorsun? Kimmiş bu yandaş? Yandaşı kollayacak değilsin ya… Açıkla gitsin. Biz de öğrenelim” ifadeleri yer aldı.

Medyarada’da yer alan habere göre Hakan’ın Özdil’le girdiği bu polemik özellikle Demirören ailesinde büyük bir rahatsızlık yarattı.

İddiaya göre Yılmaz Özdil’in kapısını çalıp bu teklifi götüren kurum Demirören Medya idi.

Hürriyet’i merkezdeki çizgisinden çıkarıp hükümete ve özellikle Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakınlaştıran Hakan’ın bu yazılarıyla patronunun canını sıktığı iddia edildi.

Etiketler

3 Yorum

  1. Uc kurus menfaat icin kacak kocek isler yapan bir adam 5 milyonu begenmediyse daha yagli bir bildigi vardir..Karsi taraf ise hala ertugrullarin kose yazisi yazabildikleri zamaninin RTE dusmanliginin amiral gemisi…..Pehlivanlar!!! her iki tarafta da pek saglam!!! Iki yanlistan bir dogru cikarmak zorunda degiliz..Kusura bakmayin. Ahmet hakan aralarinda cok saf ve gariban kalir, fircayi bosuna yememis..

  2. Veryansın tv ler olmasa bunları adam sanıcaktık. Yazık binlerce genç bunların şovuna inanıyor. Gerçek vatanperver şan şöhret Bi kenara iten gazeteci yazarlarda zorluklarla mücadele ediyor.

  3. Yılmaz Özdil gerçekten vatanını seven ve dürüst biri olsa böyle “teklif aldım” falan diyeceğine erkekçe “falanca grup bana transfer teklifinde bulundu” der. Bu fırsatı kaçırmaz. Ama vatansever değil. Yalansever, kaossever, hakaretsever, demagojisever ama vatansever değil. Dürüst hiç değil. Baksanıza Bodrum’daki 145m2’lik deniz manzaralı villasının 300m2’lik denize sıfır villaya dönüştürülmesi operasyonuna. Bodrum’un vatansever belediye başkanı için Yılmaz abisine bu kadarcık kıyak ne ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı