Gündem

Yunan spiker isyan etti: Türkler sahip olacak!

Yunan televizyonları Türkiye'nin her adımını dikkatle izliyor. Yerli ve milli silahlarımızı manşetlerine taşıyan Yunanlılar, SİHA Bayraktar TB2 ve ANKA'yı analiz etti.

Türkiye’nin  yüksek teknolojili silahlarla atağa geçmesi Yunan basınının uzun süredir meşgul ediyor.

Yunan televizyonu SİHA Bayraktar TB2’yi gündemine alarak, ‘Türkiye’nin envanterinde tam 60 tane bu SİHA’dan var. Bizde bir tane bile yok. Hava kuvvetlerinin Pegasus 2’si bunlarla karşılaştırılamaz bile. Bunları Suriye’de son iki yıldır operasyonlarda kullanıyorlar. Bir süre sonra Türkler tam bir yetenek ve bağımsızlığa sahip olacaklar” dedi.

Yunan spiker, ülkesinin bu envantere sahip olamaması nedeniyle isyan etti.

Türkiye ile Libya’nın imzaladığı deniz yetkilendirme alanına ilişkin mutabakat muhtırası Akdeniz’de tüm dengeleri değiştirdi. Rum-Yunan cephesi şaşkın. Öte yandan son gelişmelerle Yunanistan’ın hem AB’ye hem de Türkiye karşıtı ittifaka güveni sarsılmış durumda.

Yunanistan’da Armybow isimli siteye değerlendirmelerde bulunan Atina Panyiyon Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Osmanlı-Modern Türk tarihi öğretim üyesi Dimitris Stathakopulos, Türkiye’nin hamlesinin planlı olduğunu söyledi. Yunan uzman, “Yunanistan’ın özellikle ittifaklar sistemi ile Türkiye karşısında kendini güvene aldığını düşünüyoruz, ama bu kapsamda milli stratejimizi de sorgulamamız gerekmektedir . Yunanistan bu ittifakların küçük bir üyesi değildir, jeostratejik olarak önemli bir bölgedeyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Tümamiral Yaycı’nın kitabı Yunanistan’ı telaşlandırdı

 

Etiketler

Bir Yorum

  1. Bati’nin arzuladigi tarzda biri Turkiye’nin basina getirilse butun bu projeler (s400 dahil) “savasma-baris”, “demokrasi”, yada “cok masrafli” mazeretleri ile iptal edilip rafa konsa, ne kadar guzel olur Yunanistan icin, Israil icin, Bati icin. Birde Rusya, Cin, Iran ile iliskileri dondururuz, onlari hergun insan haklarini (!) ihlal etmekle suclariz. Iste o zaman mukemmel bir ulke olabiliriz, bize liyakat madalyalari verirler, oskar’indan, nobel’ine kadar ne kadar bati odulu varsa takiverirler boynumuza. Iste bu yukarida soyledigim Turkiye’de neoliberaller (liboslar) agzindan cikan cumlelerin benzeridir (tabiki bunlari cok daha politik kelimelerle ayni zamanda vatansever, yada insan haklari savunucusu gecinerek ifade ediyorlar). Alin size bugun CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’un sarfettigi laflar (https://veryansintv.com/chpnin-patriotcusundan-yunanistani-memnun-edecek-aciklama/) . Resmen insanin akli ile dalga geciyorlar ve karsilarinda aptal var zannediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı