AKP’li Ünal’dan Kadirova’nın ölümüyle ilgili açıklama

featured
service

AKP Milletvekili Ünal ‘ Şu ana kadar bana gelen bilgilere göre olay tamamen bir intihardır. Şizofrenik belirtileri vardı’ dedi.

AKP’li İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, evinde bakıcılık yapan Nadira Kadirova‘nın hayatını kaybetmesine ilişkin, “Milletvekili dokunulmazlığımı bir kenara bırakarak aile fertlerimle birlikte hem polise hem de savcılığa ifademi verdim. Savcılığın yapacağı açıklamayı bekliyoruz. Şu ana kadar bana gelen bilgilere göre olay tamamen bir intihardır. Şizofrenik belirtileri vardı. Biz savcılığımızın vereceği kararı bekliyoruz, ona uyacağız.” dedi.

HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde çalışan Nadira Kadirova’nın hayatını kaybetmesine değinerek, Ünal’ın komisyon divanında görev almasından rahatsız olduğunu söyledi. Pekgözegü, ölen şahsın güvencesiz çalışıp çalışmadığının da tespit edilmesi gerektiğini belirtti.

Komisyonu yöneten Ünal ise Pekgözegü’nün açıklamalarına cevap vererek, şöyle konuştu:

“Sayın vekil kişilik haklarıma saldırdığı için kendisini şiddetle kınıyorum. Anayasaya göre savcılık soruşturmasının gizliliği ilkesi vardır. Sayın vekil beni ve ailemi küçük düşürmeye çalışmıştır. Bu konuda soruşturma devam ediyor. Milletvekili dokunulmazlığımı bir kenara bırakarak aile fertlerimle birlikte hem polise hem de savcılığa ifademi verdim. Savcılığın yapacağı açıklamayı bekliyoruz. Allah’tan rahmet diliyorum, ailesine sabırlar diliyorum. Şu ana kadar bana gelen bilgilere göre olay tamamen bir intihardır. Şizofrenik belirtileri vardı. Biz savcılığımızın vereceği kararı bekliyoruz, ona uyacağız. Ben şunu söylemek istiyorum; Allah bu tür acıları inşallah size de yaşatsın.”

Bazı milletvekillerinin, Ünal’ın “Allah bu tür acıları inşallah size de yaşatsın” açıklamasına tepki göstermesi üzerine Ünal, oturama ara verdi.

AKP’li Ünal’dan Kadirova’nın ölümüyle ilgili açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Sigortalı mı çalıştı diye sormuşlar onu atlamayın binlerce eyt livar da ülkede….

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!