Gündem

‘Ankara Kuşu’ gözaltına alındı… Bakın kim çıktı

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen 'Ankara Kuşu' hesabının yöneticisi Oktay Yaşar isimli yerel gazeteci gözaltına alındı. Yaşar hakkında FETÖ şüphesiyle soruşturma yürütüldüğü öğrenildi.

Twitter’da @Ankarakuşu isimli hesabı yöneten kişi gözaltına alındı. Hesabı Oktay Yaşar isimli yerel gazetecinin yönettiği belirtildi. Hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından soruşturma yürütülen Yaşar, sabaha karşı gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah (3 Nisan) adliyeye sevk edilen Oktay Yaşar savcılık sorgusunun ardından “FETÖ propagandası yapmak” suçlamasıyla tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Yaşar’ın hesabın kendisine ait olduğunu, bizzat kullandığını ve paylaşımları kendisinin yaptığını söylediği öğrenildi.

Başsavcılık, hesabın kullanıcısının Oktay Yaşar olduğunu tespit etmesi ardından Yaşar geçtiğimiz sabaha karşı Gebze’deki ikametinden gözaltına alınmıştı. Evinde arama yapılan Yaşar, buradan Ankara’ya götürülmüştü.

Ankara Kuşu hesabının 500 binden fazla takipçisi bulunuyordu. Hesaba şu anda erişilemiyor.

2 Yorum

  1. Yıl 2020 olmuş soruşturma yürütülüyormuş.
    Şimdi habere nasıl bir tepki verelim? Aha bak feyöcüymüş zaten mi diyelim? Ben Twitter kullanmıyorum adamıda Vallahi billahi ilk kez bu haberden duyuyorum ama artık bu tür Haberlere toplumda yukarıda dediğim gibi kimse tepki vermiyor. En azından sizin gibi siteleri okuyanlar A Haber ya da atv’ye yine böyle tepki veren amcalarım teyzelerim var. Genelde muhalif Birisine daha fetö’ çaktılar diye bakılıyor artık. Benim görüşüm şu; her iki tarafın Terakkiperver Cumhuriyet Fırkaları yani gelecek ve Ali Babacan’ın partisi bir işe yaramadı. Gerçek fetöcüler ya da fetö Rahlei tedrisatından geçmiş mutasyonlu pelikancılar, aslı dururken suretlerinin içerisinde neden yer alsınlarki? Enformasyon had safhada liyakatsizler ama çakallar. Mutluluk zincirlerini neden terk etsinler? Post kavgası bitmiş ama güvensizlik hadsafhada gibi. Bu karşılıklı güvensizlikle taraflar birbirinin başını yiyecekler gibi. İstanbul seçimleri ellerinde patladı Çünkü Liyakat yok haliyle kifayet hayaldi. Çakallık Zeki olmak demek değil Hayaller elde patladı. Muhtemel kimyasal tepkimedende veryansın TV gibi bazı maddeler açığa çıkacak artık bu maddelerde korona gibi gidip bir tarafa yapışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı