Gündem

Arka Sokaklar dizisi Süleyman Soylu’nun gönlünü aldı

Bekçilere silah kullanma, üstt arama, kimlik sorma yetkileri tartışılırken Arka Sokaklar dizisinde bekçilerin kaba davranışı sahnelenmişti. Dizinin bu bölümünde bekçilere sıcak mesaj verilirken Süleyman Soylu bölümden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bekçilere geniş yetkiler tanınması tartışmaları sürerken, Kanal D’nin çok uzun zamandır yayımlanan ve polisiye dizisi olan Arka Sokaklar’ın 542. bölümünde bekçilerle ilgili eleştirel bir sahne yayımladı.

Dikkat çeken sahnenin ardından bu hafta yayımlanan bölümde olayın öncesi anlatılarak bekçi güzellemesi yapıldı. Sahneden memnun kalan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, söz konusu sahneyi Twitter hesabından paylaşarak ‘Eyvallah Rıza baba’ yazdı.

NE OLMUŞTU?

Arka Sokaklar dizisinin geçtiğimiz haftalarda yayımlanan bölümünde eleştirel bir bekçi sahnesine yer verilmişti. Sahnede yaşanan olaylar şöyleydi:

Olay; Sevgililer Günü’nde, polis memuru rolündeki Arda ile Şükran’ın izbe bir yerde ve arabanın içinde oturup muhabbet ettikleri sırada yaşanıyor. Bu sırada cama tıklatan bekçiler, Arda’yı dışarı çağırarak burada durmamaları gerektiğini isterken, bekçilerin, “Hoop hayrola”, “İner misin aslanım arabadan”, “gel bakalım delikanlı şöyle”, “Uzatma aslanım kimlik çıkart, kimlik” ifadelerini kullandığı görülüyordu.

Arda’nın ise, “Bunlar da yeni çıktı” demesi dikkat çekerken, bekçilere, “Neden özel hayata karışıyorsunuz”, “Suç unsuru mu gördünüz hayırdır, sana ne”, “Ne hakkın var insanları rahatsız etmeye, dönüp gidin bakalım” ifadelerini kullandığı görülüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı