Gündem

Belediye Kocaeli’de ama illa ’34’ plaka olsun!

Darıca Belediyesi, 46 adet araç kiralanması için ihale düzenleyecek. Kiralanacak araçların '34' plaka olmasının istenmesi ise dikkat çekti.

Belediyelerin araç kiralama sevdası bitmiyor. Şimdi de Kocaeli’ye bağlı Darıca Belediyesi, 46 adet araç kiralanması için ihale düzenleyecek.

Belediyeden verilen ilana göre, 12 ay süre ile 26 adet binek araç, 10 adet çift sürgülü kapılı 4+1 koltuklu ticari kamyonet araç, 1 adet 4×2 çift kabinli kamyonet, 1 adet açık saç kasalı tek kabinli kamyonet, 2 adet açık saç kasalı çift kabinli kamyonet, 1 adet panel van kamyonet, 1 adeti engelli aracı (3+6+1), 1 adet minibüs (16+1 kişilik), 1 adet çok amaçlı araç (8+1), 1 adet otobüs (47+1) ve 1 adeti 8 kişilik 1 adeti 4 kişilik olmak üzere elektrikli clup car araç olmak üzere toplamda 46 adet araç kiralanacak.

Belediyenin kiralayacağı binek araçlarda istedikleri ise oldukça dikkat çekti. Darıca Belediyesi, makam aracı olarak kullanacağı bu araçlarda, özellikle deri direksiyon, koltukların masaj özelliği değiştirilebilir motor sesi ve çocuk koltuğu sabitleyicisi olması mutlak istendi. Asıl dikkat çeken konu ise plaka. Kocaeli’ne bağlı bir belediyenin özellikle plakaların “34” olmasının istenmesi ise anlaşılamadı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı