Veryansın TV

BİR SENE SONRA NE OLACAK? | HASAN ATİLLA UĞUR | PANKUŞ – 140

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur Veryansın TV'de anlatıyor...

Etiketler

6 Yorum

 1. Bu programı ve daha önce veryansın önerisi ile bir başka kanalda sanırım Hasan komutan’nın oğlunun bir youtube kanalında olanı da seyrettim. Veryansın TV yi başından olmasa bile oldukça uzun zamandır takip ediyorum. Şimdi söyleyeceklerimi düşündüm, bu nedenle iki gün sonra yazıyorum. Admin onay vermez ise de gönlüm kalmaz zira can sıkıcı bir yazı olabilir. Unutmayın dost acı söyler.

  Veryansın tv ve özellikle Nihat Genç’in veryansınlarının bir siyasi karşılığı olması gerektiği ve bunun bir siyasi harekete dönüşebileceği üzerine bir fikir zaten oluşmuştu. Takipçilerde oluşan bu fikir (his) web sitesinin aktif hale gelmesinden önce vardı. Belki bu beklenti veryansın ekibinde işin başından beri de vardır ancak bizler bunu ancak o zaman görebilmişizdir. Bu bizlerde bir umut oldu mu? Kesinlikle evet. Şu gün siyasetin içinde olduğu kısır döngü öyle görünüyor ki, HDP nin kapanması, CHP nin dangalaklıkları ile çok büyük puan kaybetmesi, Bahçeli’nin sağlığı ile ilgili oluşan sis iyi partinin arada kalmışlıkları ve nihayetinde barış pınarı hareketi sonuç olarak yine AKP ye yarayacak. Bir de tabi Davutoğulları var, gerçi ben o guruba herhangi bir şans vermiyorum. Eskiden de Cumhurbaşkanı olmadan birşey olamazlardı bugün de olamazlar. Ürkek adımları, bunun kendilerinin de gayet farkında olduğunu gösteriyor.

  Peki bizi şu an AKP den alı koyan ne? Veryansın da getirilen çoğunluk eleştiri saray harcamaları, israf ve baba, oğul ve hatta damat yönetimi ki hepsinde son derece haklılık var. Ne var ki bu millet baba oğul arasındaki telefon konuşmalarını dinledikten sonra bile gitti AKP ye oy verdi. Yani milletin gözünde bunların bir önceliği yok. Başka ne var? Şu an görünen o ki, FETÖ konusunda bazı eksiklikler var bu da belirli kişiler üzerinde toplanıyor. Sadece kovuşturmalardan ziyade bahsettiğim örneğin Arınç’ın özellikle son durumu. Bu kişiler bir neden den dolayı Cumhurbaşkanı etrafında hala tutuluyor. (Aslında duruma öyle bakarsak Cumhurbaşkanı’nın kendisi de o tarafda idi ya neyse. Şu an yüzlerini millete dönmüş olmaları durumu kurtarıyor) Bir de vatansever grubundan komutanlar emekli edilmesi ve anlaşılan o ki bir tekkenin yine bunlar yerine yerleştirilmesi (Bu konuda Osman komutan’ın bir yazısı vardı “fetret dönemi” ayne o işte). Bu konu bir endişe kaynağı, çünkü sade vatandaş olarak ben de şu izlenimi yaratıyor “icab ederse anında dönmek için zemin bulunduruluyor” Demek ki elde AKP ye yönelik iki eleştiri var bunlardan biri etkili, ne kadar olduğu soru işareti, çünkü burada bir iki kişi değil bir seçmen kitlesi oluşturacak milyonlara hitap edilmeye çalışılacak. Bunun dışındaki hemen her konuda birlik var. Harekat konusundaki birliğe girmeyeceğim çünkü orada ülke tek yürek oldu ama bunun dışında da örneğin İmamoğluna karşı duruş da hemen hemen aynı veryansın ile AKP arasında.

  Bir işe kalkışmış insanlar arasında gereksiz motivasyon düşüklüğüne neden olma korkusu ile lafı uzatıyorum, biraz da belki açık ifade edemiyorum belki ama buradan sonrası önemli. Daha önce Hasan komutanın videosu ile ilgili yaptığım yorumda da belirttim. Veryansından bizlerin sanıyorum büyük çoğunluk olarak beklentisi %50 ve üzerini kapsayacak bir hareket. %10-20 bilmediniz %25 lerde kalmış bir seçmen üzerinden üç parti arasında paylaşılan bir aralıkta sıkışıp kalmak değil ki bunun sonu baraj ile birlikte tam bir başarısızlık olur. Bu yol seçilir ise sonuç yukarıda çizmeye çalıştığım ve görünen o ki Cumhurbaşkanı’nın bir oya gibi işlediği stratejiye bağlı olarak AKP yine oyların çoğunu alır. Şu bahsettiğiniz hareket ise baraj ile verilen mücadele sonrası bugün MHP nin bulunduğu pozisyonda yerini alır belki de AKP ye ikinci bir baston olarak yer eder olmadı oy oranlarından bağımsız diğer partiler gibi ülke geleceğinde verilen kararlarda işlevsiz bir elaman olarak kalır. Buysa hiç birşeyi değiştirmez.

  Güzel ülkemin bulunduğu yere bakıyorum ve ardından kısa sürelerde başardığına bakarak daha da üzülüyorum çünkü potansiyeli görüyorum. Şunu da söyleyeyim son diyelim 5 yıldaki kazanımların hemen hepsi allahın işi ve bir şans oldu, burada kimse kendine pay biçmesin tek kelime ile “verilmiş sadakamız varmış”. Bundan sonra yapılacakları AKP den daha iyi yani kendine pragmatik olmakdan öte vatan için çabalayan bir kesimin ele alması gerekiyor. Bakın milli eğitimin durumuna; kimsenin orada artık kokmaya başlayan sorunları cidden ele almak gibi bir derdi yok, çünkü milletin kendini geliştirmesi istenmiyor, bunun önüne önce vatan diyen birileri geçebilir elbet ama bunun birinci şartı bir kesimi değil ülke genelini kapsayacak bir siyasi açıdır. Misal ben komutanımı dinlerken gururlanıyorum, gözlerinin dolduğunu görüyorum çektiklerine saygı duyuyorum ama sonra kendime soruyorum bir asker mi? Sonra düşünüyorum başka ne var elde misal Nihat genç’i de hepimiz dinlerken gururlanırız ama onun anlatımında başka birşey var. Sivil olmasından mı, yazar olmasından mı şimdi o kadarına giremem ama şunu söyleyebilirim oradaki vatan sevgisi ılık, insanı içine çekiyor. Yukarıdaki video da dinlediklerim de ise bir “ekşilik” var. Niyetim kesinlikle kötülemek değil yanlış anlaşılmasın lütffen ama youtube da video altında çıkan tartışmaya bakın. “Gelince sizin gibilerin de hesabı görülecek” söylenen adam bunu kesinlikle haketmiştir diyeceğim yok ama komutanın konuşmasından çıkan bir tartışma bu. Diğer kanaldaki Baba oğul karşılıklı muhabbetine bakarken, özellikle oğulun kanalda söyledikleri nedeni ile bilmem nereden iş alamadığı kısmı, ne yalan söyleyim aklıma şu an ülkedeki manzara geldi; baba-oğul-damat.

  Sık sık söylenen yolun başında olunduğu ve daha detayların düşünülmediği, daha zamanın olduğu. Ama ben gelişmelere bakarak bu gidişatın hesaplandığını ve akıllarda bir fikrin olduğunu görüyorum. Bu kadar uzaktan belki yanılsamalarım olmuş olabilir ama lütfen, rica ediyorum iyi hesap yapılsın şu kalkışılanın birkaç kişi ile kısıtlı olmadığı ortada. Zaten bir siyasi hareket bir iki ikişi ile olacak iş de değil belli ki şu ana kadar dışlanmış vatanseverler burada. Demek ki derin bir düşünce yeterliliği var umarım bu kullanılır ve şu anki yapıya uygun daha fazla kesimi arkasına alan bir hareket doğar. Yok deniyorsa ki “seçilen yol budur” açıkcası ben hayal kırıklığına uğrarım çünkü buradan birşeyleri değiştirecek bir hareket çıkmaz ancak bir parti daha çıkar ondan da istemediğimiz kadar var zaten.
  Kalın sağlıcakla…

 2. O Kuvây-ı Milliye atmosferini bugün bulamazsınız komutanım. O zamânın komünistleri Almana (Almana’ya) kullukta Ulusalcılarla (İttihatçılarla) yarışmayı Marksizm-Leninizm’in bir îcâbı addetmezlerdi. Sivas Kongresi’nde mandacılara tolerans gösterilmiş olmasının vaaa mıdır bundan başka bir îzah tarzı?

 3. Programı izledim .Komutanımın da dediği gibi evet biz ülkesini sevenler gözlerinizin içine bakıyoruz .Devlet adamı görmeyi o kadar özlemişiz.Kimlere mahkum kaldık .

 4. Programi basindan sonuna kadar soluksuz izledim. Tesekkurler. Sayin Hasan Atilla Ugur gibi vatansever milliyetcilerin oldugunu gormek bizleri sevindiriyor ve gururlandiriyor. Turkiye bir donemectedir. Birinci cihan savasi’da dunya tarihinde bir donemecti. Ataturk ve diger tum vatanseverler sayesinde bagimsiz bir Turkiye Cumhuriyeti kohne ve kokusmus Osmanli Imparatorlugunun uzerine kuruldu. Su anda benzer bir donemden geciyoruz. Nato bagimliligi ve neo-liberalism’in curumuslugu ve kokusmuslugu her tarafa yayilmis durumda. O zaman basaran Turk milletinin yine basaramamasi icin hic bir neden yok. Ulu Atamizin baslattigi buyuk devrimin tamamlanmasi, potansiyeli inanilmaz yuksek olan Turk milletinin ileri bir medeniyet seviyesine gelebilmesi ve bagimsizligini kazanabilmesi icin elzemdir.

 5. 100 yıllık bir dejavu yaşıyoruz.Tarih tekerrür ediyor.İngilterenin yerini amerika almış vahdettinin sarayı damat ferit alınan borçlar duyunu umumiye varlık fonu kapitülasyonlar yap işlet vatandaşı devleti soy selam verdim rüşvet değil diye almadılar müzakere basını babalar gibi satarız izmiŕ belediyesi istanbul belediyesi işgal altında gaflet dalalet hıyanet .Burda birde Mustafa Kemal eksik .Hasan Atilla Uğur bu role çok yakışır YORUMA ALTINA İMZAMI atıyorum. Vatanseverlerin kurduğu parti bekliyoruz. Önce VATAN…………………….

 6. 100 yıllık bir dejavu yaşıyoruz.Tarih tekerrür ediyor.İngilterenin yerini amerika almış vahdettinin sarayı damat ferit alınan borçlar duyunu umumiye varlık fonu kapitülasyonlar yap işlet vatandaşı devleti soy selam verdim rüşvet değil diye almadılar müzakere basını babalar gibi satarız izmiŕ belediyesi istanbul belediyesi işgal altında gaflet dalalet hıyanet .Burda birde Mustafa Kemal eksik .Hasan Atilla Uğur bu role çok yakışır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı