Medya

Can Dündar çıldırdı: Anlayamıyorum

Can Dündar, Almanya'nın ve Avrupa'nın Türkiye'ye yaptırım uygulamamasına öfkelendi.

FETÖ soruşturmaları sonrası firar eden Can Dündar, Türkiye düşmanlığına Almanya’dan devam ediyor. Daha önce Alman şirketi Volkwogen’in Türkiye’ye yatırım yapma kararını eleştiren Dündar, son konuşmasında AB ülkelerini Türkiye’ye yaptırım uygulamamasını eleştirdi.

“Avrupa ülkeleri Erdoğan karşısında tamamen boyun eğmiş görünüyor” diyen Dündar, “Haftalardır genelde Avrupa’nın özelde Almanya’nın Suriye politikasının şifrelerini çözmeye çalışıyorum. Ama itiraf edeyim ki anlayamıyorum. Türkiye’ye seyahat edecekleri uyarmak ve hapsedilen Alman yurttaşları için pazarlık yapmak dışında tutarlı bir politikası var mı Almanya’nın? Avrupa ne yapıyor? Tabii bu kaosun dışında kalmak da bir tercihtir. Ama Avrupa bunu da yapmıyor. Türkiye’ye silah satışının durdurulması talebiyle toplanan AB Dışişleri Bakanları bir sonuca varamadan dağıldı. Almanya Türkiye’nin eski silah siparişlerini riske atmamaya çalışıyor. Avrupa başkentleri Erdoğan’ın ‘Kapıları açarım mültecileri üzerinize salarım’ tehdidine tamamen boyun eğmiş görünüyor. Erdoğan üzerinde hiçbir etkisi kalmadığını bilen Fransız Cumhurbaşkanı Macron, Putin’den Erdoğan’ı ateşkesi uzatmaya razı etmesine rica ediyor.” diye konuştu.

Can Dündar Aydın Doğan’ın konuşmalarını gizlice kaydetmiş!

Can Dündar’ın editörü: Mustafa’yı çekti Bodrum’da havuzlu daireyi kaptı

Volkswagen’in Türkiye seçimi Can Dündar’ı kızdırdı

Etiketler

8 Yorum

  1. “Dündar’ı verin yoksa kapıları açarız haaa” almanya dik duramiyormuş. Nasıl dursun? 54 mülteciyi ülkeye aldik diye Italya BM leri övünüyordu, bizde var 4 milyon.
    Biz çocukken bir uygulama vardi adina “istiklal marşı söyletmek” denirdi şakaya hedef malum kişi malum yerinden yakalanir “söyle lan harf atlarsan patlatırım” denirdi. Onun gibi… işte bunun için tüm dengesi bozulmuştur bunun. Uykuları kaçıyordur ama ne millet için ne dostları! Ne siyaset için ne inandıkları! için nede bir başka şey için yalnız ve yalnız kendisi için…

  2. Garibim (Can DÜNDAR) DiSK’in göster(e)mediği ferâseti Volkswagen kapitalistlerinden bekliyor [bkz: Yıldırım Koç, “Kıbrıs’a destek veren DiSK Zeytin Dalı’nda sessiz kaldı” (tek sütun üzerine) başlıklı köşe yazısı duyurusu, Aydınlık gzt., Sahibi Anadolum Gazetecilik Basım Yayın San. ve Tic. A.Ş., Genel Yayın Yönetmeni M. İlker Yücel, Yazıişleri Müdürü Cansu Yiğit, Sorumlu Yazıişleri Müdürü Özgür Bora Toran, ISSN 2146-2356, Yıl 96, Sayı 3701, 05 Şubat 2018 Pazartesi, Ankara Baskı Analiz Basım Yayın Tasarım Gıda Tic. Ve San. Ltd. Şti. Mat-Sit İş Merkezi 35. Cadde No.2/11 İvedik-Ankara, s.1]. Troçkizm, benim Cân’ımın Cân’ı efendimin şahsında, bir vodvile dönüşmüştür. Marksist gençler: STALiNiST olunuz.

  3. Bir zamanlar bunun vazifesi yazdigi flim senaryolari ile Ataturk’u basit bir ‘Mustafa”ya indirgemekti, Soroslarin destekledigi algi operasyonlarina taseron olmakti. Vatan haini bir satilmis neoliberal daha! Ama geri donerse ve “affedilirse” hic sasmam. Ne diyor bazilari? Turkiye adalette ‘Altin’ cagini yasiyor (mus).

  4. Feto tarafından kumpaslar kurulurken orduma, malesef kendisi feto değirmenine şu taşıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı