GündemSiyaset Haberleri

Erdoğan’dan Babacan’a: Öyle Youtube’lara filan çıkarak…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, isim vermeden Ali Babacan'a yanıt verdi. Katıldığı Youtube programlarında ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı dönemindeki icraatlarıyla övünen Babacan'a 'Yahu sen başbakanın bir talimatı olmadan bunları yapabilir miydin. Öyle Youtubelerde filan konuşarak olmaz" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, isim vermeden Ali Babacan’a yanıt verdi. Katıldığı Youtube programlarında ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı dönemindeki icraatlarıyla övünen Babacan’a “Yahu sen başbakanın bir talimatı olmadan bunları yapabilir miydin. Öyle Youtube’larda filan konuşarak olmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, video konferansla katılımıyla 137. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Erdoğan, Türkiye’nin hayrına ve faydasına olan her teklife açık olduklarını anlattı.

“CHP Genel Başkanı’nın buhrandan çıkış diye dillendirdiği hususların hiçbiri de sadra şifa olacak bir teşhis veya teklif içermiyor” diyen Erdoğan, CHP’nin her zamanki gibi yapıcı siyaset yerine yıkıcı muhalefeti tercih ettiğini söyledi.

Ana muhalefetin Türkiye’nin son 18 yıldaki kazanımlarının hepsini yerle bir edip ülkeyi eskiye götürmeye niyeti dışında hiçbir yeni ve akıl ürünü teklifine rastlamadığını iddia eden işçi ve memurlardan emeklilere kadar ülkedeki tüm kesimlerin gelirlerinde geçmişle mukayese edildiğinde çok büyük reel artışlar sağlanmasına rağmen muhalefetin ithamlarından kurtulamadıklarını aktardı.

‘BAŞBAKANIN ONAYI OLMADAN SEN O ADIMI ATABİLİR MİSİN?’

Erdoğan, Başbakanlığı döneminde görev verdiği bazı isimlerin yaptıklarını eleştirerek, şöyle devam etti:

“Başbakanlığım döneminde bakan, bürokrat olarak görev verdiğimiz kimi isimlerin de şimdi bunlarla aynı teraneleri mırıldanıyor olmasını üzüntüyle takip ediyorum. Siyasetin temelinde millete karşı dürüst olma vardır. Düşünün bakan durumunda olanlar veyahut daha farklı görevler verdiğim kişiler şimdi farklı bir şekilde saldırı içindeler. Ya sen bakansın, atılan bir adımda Başbakan’ın onayı olmadan sen o adımı atabilir misin? Şimdi nasıl oluyor da sanki o işleri kalkıp ‘Ben, ben, ben…’ Ne beni ya, nasıl oluyor? Bir başbakan onay vermeyecek, sen kalkacaksın bir bakan olarak adım atacaksın? Bunu kime yutturuyorsunuz? Öyle kalkıp YouTube’larda, topladığınız belli adımlarla netice almanız mümkün değil. İyi olan her şeyi biz şu anda takdir edecek insan arıyoruz. Kötü olan her şeyi bize yıkma hesabı içerisinde olanlara da zaten milletim hesabını sorar. Bu milletin vicdanından her şey Allah’ın izniyle döner. Biz hayatımızın her döneminde olduğu gibi bundan sonra da eksiğiyle fazlasıyla yürüttüğümüz görevlerdeki tüm sorumluluğu üstlendik, üstlenmeye de devam edeceğiz.”

KILIÇDAROĞLU ‘BUHRAN’ YANITI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, şunları söyledi:

“CHP Genel Başkanı’nın ise güya ülkeyi buhrandan çıkarmak için sıraladığı başlıklara baktığımızda çoğunun kendilerini taraf ettiğini görüyoruz. Mesala; israf diyor, ya kendi belediyelerinizdeki rezaletlere hiç dönüp bakmıyor musunuz? Gözünü millet hizmet için yapılan hastanelere dikiyor. Tüm dünya bizden kamu-özel ortaklığı modelini örnek alırken, Antalya G-20 Toplantısı’nda ‘Bize şu kamu-özel ortaklığını bir anlatsana.’ dediler. Ben Antalya G-20 Toplantısı’nda kamu-özel ortaklığını anlattım. Ama Bay Kemal ve avanesi hala bu kamu-özel ortaklığını anlamadılar, anlayamazlar, zira onların sıkleti bunu çekmez. CHP şimdi buna karşı çıkıyor, Düşünün bu zat SSK’nin başında bulundu. SSK’nin başında bulunduğu zaman hastanelerde halimiz neydi hatırlayın. Ne araç-gereç ne cihaz ne ilaç bunların hiçbiri yoktu. Vatandaş kuyruklarda sersefildi ve sefalet kol geziyordu. Rahmetli Savaş Ay’ın programını hatırlayın. O programda bu beyefendi cevap vermekten acze düşüyordu. Zaten o rezalet ona yeterli. Şu anda o zaman o çekimin yapıldığı Okmeydanı SSK Hastanesi’ni, bu Kovid-19’da rahmetli olan Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun adıyla biz sıfırdan yaptık. Orası Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi olarak dört dörtlük hizmet veriyor. ‘Bay Kemal, zahmet olmazsa ziyaret edin, görün.’ Bak senin o çekimin yapıldığı hastane şimdi ne halde.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı