Ankara’da koronavirüs alarmı… THY uçağındaki 132 kişiye 14 gün karantina!

featured
service

Tahran-İstanbul seferini yapan THY uçağı, koronavirüs şüphesi görülmesi nedeniyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na indirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Uçaktaki 132 yolcu ve mürettebat 14 gün gözlem altında tutulacak’ dedi. 

Tahran-İstanbul seferini yapan uçak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptı. Uçaktaki 17 yolcu şüpheli olarak değerlendiriliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Uçaktaki 132 yolcu ve mürettebat 14 gün gözlem altında tutulacak’ dedi.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da “THY’ye ait TK879 sefer sayılı Tahran uçağının Ankara’ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir” denildi.


 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, TK 8VÇ sefer sayılı 132 yolcusu bulunan uçak, Ankara Esenboğa Havalimanı’na saat 10.29’da indi.

Tahran-İstanbul seferini yapan uçaktaki yolcuların Sağlık Bakanlığının da koordinasyonunda Ankara Sağlık Müdürlüğü ve Bakanlık yetkilileri nezaretinde ön muayeneleri yapıldı.

İran’dan gelen ve ateşi sınır üstünde olan toplam 17 kişi şüpheli olarak değerlendiriliyor. Saat 12.30 itibarıyla Sağlık Bakanlığı ekipleri, ikinci bir kontrol için uçağa giriş yaparken tarama sürüyor.

Uçaktaki yolculardan bazılarının İran’ın Kum kentinden geldiği belirtiliyor.

İran’da koronavirüsün yayıldığı biliyor. Uçuşlara yönelik de sınırlama getirilmişti.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yayımlanan talimatla Türk şirketlerinin yalnızca İran’dan sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının taşınmasına izin verilmişti.

Bu talimat doğrultusunda Covid-19 şüphesiyle karantinaya alınan yolcunun Türk kimlikli olma olasılığının yüksek olduğu belirtildi.

Uçakta 132 yolcu bulunduğu öğrenildi.

Ankara’da koronavirüs alarmı… THY uçağındaki 132 kişiye 14 gün karantina!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!