HDP’li Botan’dan alçak paylaşım: Size düşen it gibi gebermek!

featured
service

HDP 26. Dönem Van Milletvekili Lezgin Botan, Türkiye ve Barış Pınarı Harekatı’na saldırdı. Botan, Twitter’dan ‘Size düşen açlık, yoksulluk, işsizlik ve it gibi gebermektir. Hayırlı olsun!’ diye yazdı.

“Terör örgütüne üye olmak” suçundan hakkında 18 yıl 8 ay hapis cezası bulunan ve mahkeme kararıyla “PKK/KCK silahlı terör örgütü ile organik bağını kesmediği” sabit olan eski HDP Milletvekili Lezgin Botan yine Türkiye’ye kin kustu.

HDP 26. Dönem Van Milletvekili Lezgin Botan, Barış Pınarı Harekatı’na yönelik Twitter mesajında şöyle yazdı:

“Vatan senin değil, Orta Asyalı işgalci, istilacı devşirme göçmen. Kürtleri katletmek için ülkeyi çoktan Amerika, Rusya’ya sattınız. Siz Kürtleri katlederken, ülkeniz emperyalist pazarda lime lime edilecektir. Size düşen açlık, yoksulluk, işsizlik ve it gibi gebermektir. Hayırlı olsun!”

 

Edebiyat öğretmenliği, Van Eğitim-Sen Şube Başkanlığı, KESK Üst Kurul Delegeliği de yapmış olan Lezgin Botan daha önce de bu tür kışkırtıcı hakaret içeren mesajlar yayınlamıştı:

‘PKK İLE BAĞINI KOPARMADI’

Geçen yıl “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak”, “görevi yaptırmamak için direnmek”, “hakaret”, “terör örgütüne üye olmak”, “suç işlemeye alenen tahrik” ve “görevli memura direnme” suçlarından hakkında dava açılan Botan 18 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ayrıca Botan hakkında yurt dışına çıkış yasağı ile evine en yakın güvenlik birimine ayda bir kez imza verme zorunluluğundan oluşan adli kontrol tedbirleri uygulanmasına hükmedilmişti.

Bir kaç ay sonra hazırlanan kararın gerekçesinde, dosyanın halen Yargıtay’da temyiz aşamasında olduğu belirtilerek şunlar kaydedilmişti:

“Sanık, hakkında daha önce silahlı terör örgütüne üye olma suçundan mahkumiyet kararı verilmesinden (dosya kapsamına göre hukuki ve fiili kesinti gerçekleştikten) sonra silahlı terör örgütü PKK ile organik bağını koparmamış, eylemlerine süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk arz edecek şekilde devam etmiştir.

Hukuki ve fiili kesinti gerçekleştikten sonra sanık, PKK/KCK silahlı terör örgütü ile organik bağını kesmeyerek silahlı terör örgütü PKK/KCK’nın hiyerarşik bağı altında eylemlerine devam etmiştir. Olaylar değerlendirildiğinde sanık, PKK/KCK silahlı terör örgütünden aldığı talimatla yaptığı eylemlerle silahlı terör örgütüne üye olma suçunu işlemiş ve eylemine uyan 5237 sayılı TCK’nin 314/2 maddesi uyarınca cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

 

HDP’li Botan’dan alçak paylaşım: Size düşen it gibi gebermek!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

12 Yorum

 1. 3 sene önce

  Bu şey şimdi devletten emekli maaş falan da alıyordur.. HDP yi TBMM sokma çabasını gösterenleri kınıyorum…

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  And olsun ki, zamanı geldiğinde seni alnının çatından vuracağız. İt sana benzer köpek soyu. Bu itin bu alçak sözleri haber olabiliyorsa benim de geleceğe ışık tutan bu yorumum yayınlanmalıdır.
  Ergenekon’dan çıkanların adına,
  Em. Kur. Alb. Ergenekon Bozkurt

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Kimin ‘IT’ oldugu belli. ABDnin sadik iti HDP-PKK. HDP derhal kapatilmalidir, bu densiz it’in hakkindada hukuki kovusturma acilmalidir ki ekmegini yedigi devlete ve HDPli milletvekili olarak maasini vergilerinden veren Turk milletine hakaret ve nefret sucu neymis ogrensin.

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Göçebe olmak kötü bir şey değil de; göçebeysek bile son 1000 yıldır 3 büyük devlet kurmuşuz ve kendi devletimizde yaşıyoruz. Ver lan, göçebelerin devletinden, aldığın maaşları geriye. Utanmaz…

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  Tüm isbirlikçileri lanetliyorum !Yaziklar olsun !

  Cevapla
 6. 3 sene önce

  Bir de Edebiyat öğretmenliği yapmış edepsiz..Körpecik beyinleri iğfal etmiştir şerefsiz..
  İğfal ettiğin beyinlere mi?
  Havasını soluyup kirlettiğin ülkeme mi??
  Vergilerimizle aldığın maaşa, bu ülkede yediğin aşa mı?hangisine yanayım bilemedim!!

  Cevapla
 7. 3 sene önce

  Böyle giderse hepinizin kökü kuruyacak sizi ABD bile kurtaramaz. Ya hep ya hiç Türk’ün gücünü benimseyin artık adam olun lan. Teröre destek verenler elbet cezalarını çekecek.

  Cevapla
 8. 3 sene önce

  Ülkemizde kandırılma yok, devşirilme var. Devşirilmişleri ikna edemezsiniz. Onlar görevlerini türlü çeşitli kılıklarda FETÖ=PKK=EMPERYALİZME hizmet ile yapıyorlar. Yapacağımız iş yeni nesilleri bunların elinden kurtarmak.
  Köy Enstitülerini, öğretmen okullarını açmanız, vatansever öğretmenleri yetiştirmeniz, kurucu ayarlarımıza, Atatürkümüze dönmeniz lâzım… Eğer bu öğretmenler yerine emperyalizme hizmet eden, fetöye, pkk ya hizmet eden ajan öğretmenler yetiştirirseniz işte halimiz böyle olur.
  Av.Tayfun İçli
  ÇARE YÂNİ PANZEHİR ŞU : ATATÜRKÜMÜZÜN AŞAĞIDAKİ DEDİKLERİNİ VE YAPTIKLARINI YAPMAK.
  “En Önemli Ve Verimli Vazifelerimiz Milli Eğitim İşleridir. Milli Eğitim İşlerinde Kesinlikle Zafere Ulaşmak Lazımdır.
  Bir Ulusun Gerçek Kurtuluşu Ancak Bu Şekilde Olur.”
  K. ATATÜRK”
  “Bu reçeteyi Atatürkümüz savaşta bile ihmal etmemiş…
  Mustafa Kemal Atatürkümüzden Öğretmenlere :
  ” Ben ve sarsılmaz imanla bütün arkadaşlarım sizi izleyeceğiz ve sizin karşılaşacağınız engelleri kıracağız”

  Cevapla
 9. 3 sene önce

  Bu, Sezgin Tanrıkulu vb kişileri neden hukuk çerçevesinde cezalandırmıyorlar anlamak zor. Toplumda infial yaratıyorlar. Devlete, askere, millete açıkça hakaret ediyorlar. Terör propagandası yapıyorlar. Eleştiri de değil resmen kara propaganda yapılıyor…
  Bunları yapabilirken de bir yandan, “daha çok özgürlük”, “daha çok demokrasi” istiyorlar…
  Nerededir bu özgürlüğün sonu? Suistimal etmedikleri bir değer kaldı mı bu asalak hainlerin? Bizi boğazlayınca mı tatmin olunacak acaba!

  Cevapla
 10. 3 sene önce

  Buraları babanın çiftliğimı sandın zavallı sen kimden aldın ki buraların tapusunu
  Allah hiç kimseye tapu dağıtmadı, sadece yeryuzune yayılın adaletle hükmedin dedi..
  Az bi erdem kırıntın varsa bunları soykırımcı efendilerine söyle ..

  Cevapla
 11. 3 sene önce

  Bu zavallıya birileri, Kürtlerin Anadolunun yerli halkı olmadığını ve sadece 5 asır önce Yavuz ve Kanuni döneminde mezhep kardeşliği sebebiyle Irak’ın kuzeyinden Andoluya mülteci olarak getirilip yerleştirildiğini öğretsin.(Çoğunlukla İran sınırına) Bu mültecilere böyle fazla yüz verirsen gün gelir ülkenin gerçek sahiplerine it demekten çekinmez hale geliyor. Size kardeş dedik bağrımıza bastık, haddinizi bilin. Aksi halde 5 asır önce hangi mağaradan çıktıysanız oraya göndermesini biliriz.

  Cevapla
 12. 3 sene önce

  Bunlarla aynı göğün altını bile paylaşmak zoruma gidiyor. Bunların maaşlarını kesin! Yeri cezaevi! Savcısı hakimi yok mu bu ülkenin kardeşim!!!!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!