Gündem

İşte Metin İyidil’i beraat ettiren hakimlerin atandığı iller

Eski Korgeneral Metin İyidil’in darbe girişimi davasında aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını kaldıran, beraatine ve tahliyesine karar veren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20’nci Ceza Dairesi heyetinin tayin edildikleri iller belli oldu. 

Veryansın Tv

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), eski Korgeneral Metin İyidil’in darbe girişimi davasında aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını kaldıran, beraatine ve tahliyesine karar veren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20’nci Ceza Dairesi heyetinin görev yerlerini değiştirmişti.

Veryansın TV’nin edindiği bilgilere göre, 20. Ceza Dairesi Başkanı Hulusi Gül Çorum’a, daire üyeleri Hakan Tural Eskişehir’e, İsa Karakoç ve Alaadtin Akdere ise Konya’ya tayin edildi.

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından yargılandığı Ankara 2’nci Ağır Ceza Mahkemesince “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezasına çarptırılan eski Kara Kuvvetleri Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı Korgeneral Metin İyidil hakkında, beraat ve tahliye kararı veren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20’nci Ceza Dairesinin başkan ve üyeleri hakkında HSK inceleme başlatmıştı. Teftiş Kurulu incelemesini tamamlayana kadar, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20’nci Ceza Dairesinin başkan ve üyelerinin başka illerde görevlendirilmeleri uygun görülmüştü.

Tahliyesine itiraz üzerine gözaltına alınan İyidil yeniden tutuklanmıştı.

 

Etiketler

2 Yorum

  1. Bu hainleri Çorum, Eskişehir ve Konya kapalı cezaevlerine tıkmak yerine o şehirlerdeki mahkemelerin başına getiren adalet sisteminin bakanını ya yetersizlik nedeniyle görevden almak lazım yada hainliğe yataklık suçundan Silivri’ye göndermek lazım.

  2. yargı diye birşey kalmamış ..yer değiştirince sanki adam olacaklar…kumaş neyse odur..adaletin haline bak! memleketin düzenini anla..kendi mesleğini bu kadar aşağı düşüren bir meslek grubu daha yoktur…hukukçu deyince mide bulanıyor yani…dışar ülkeler bizimle alay ediyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı