‘Katil devlet diyen Nagehan Alçı yargılansın’

Devlete 'katil' diyen Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya tepkiler dinmiyor. Vatandaşlar, tıpkı Kaftancıoğlu gibi Alçı'nın da yargılanmasını istiyor.

‘Katil devlet diyen Nagehan Alçı yargılansın’

Moderatörlüğünü “peşmerge sevici” Hülya Hökenek’in yaptığı Habertürk’teki ‘Enine Boyuna’ programında Habertürk ekranlarından inmeyen Nagehan Alçı devlete “katil” dedi.

Nagehan Alçı’nın canlı yayında Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet” demesi üzerine Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ersan Şen, bunun dünyada örneğinin olmadığını, fakat devleti yönetenlerin yaptıkları suçlardan ötürü yargılanabileceğini ifade etti.

Habertürk yazarı Alçı’nın Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet” demeye devam etmesi ve 1990’lı yıllar ile 12 Eylül darbesini örnek vermesi üzerine, bu kez de Ersan Şen, gelecekte birilerinin de 2019 yılı için “katil devlet” benzetmesi yapabileceğini ifade etti.

KAFTANCIOĞLU CEZA ALMIŞTI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun geçmiş yıllarda devlete hakaret eden ve terör örgütlerini öven paylaşımları dolayısıyla ceza almıştı.

Sosyal medyada vatandaşlar, Nagehan Alçı ve benzeri yandaş troll’lerin de ceza alması için çağrıda bulunuyor.

Fatih Tezcan, Hilal Kaplan, Cemile Bayrakar tıpkı Nagehan Alçı gibi devlete ve Atatürk’e hakaret eden isimlerden bazıları.

Kaftancıoğlu’ndan eksik kalır yanları yok: Fatih Tezcan, Hilal Kaplan, Cemile Bayraktar, Nagehan Alçı

Sosyal medyadaki tepkilerden bazıları: