Gündem

Kırmızı bültenle aranıyordu…. Kritik PKK’lı öldürüldü

Kırmızı bültenle aranan PKK/KCK'nın sözde Mahmur-Kerkük eyalet sorumlusu Yahya Duman, MİT ve TSK'nın Sincar'daki operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

Terör örgütü PKK/KCK’nın sözde Mahmur-Kerkük eyalet sorumlusu Yahya Duman, MİT ve TSK tarafından Irak’ın Sincar bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirildi.

AA’nın güvenlik kaynaklarından aktardığı bilgiye göre, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan “Sabri Tori” kod adlı Yahya Duman’ın terör örgütüne 1993’te katıldığı, Siirt ve Şırnak kırsalındaki eylemlerde bulunduğu, 2016’da Mardin/Dargeçit Dibekli karakoluna yapılan saldırıyı yönettiği tespit edildi.

MİT ve TSK tarafından Irak’ın Sincar bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin PKK’nın Irak’taki sözde özel kuvvetler okullarından ideolojik ve askeri eğitim verdiği, 2019 yılından bu yana da sözde Mahmur-Kerkük eyalet sorumlusu olarak görev yaptığı öğrenildi.

 

Bir Yorum

  1. Böyle güzel haberlere olumlu tepki vermemek milli genlerimizde olsa gerek. Atatürk’ü sevenin Erdoğan’dan nefret etmesi gibi bir beklenti var ama unutmayalım ki şu anda bir yanda Atatürk isminin arkasına saklanarak emperyalizmin tasmasını boynuna takan bir muhalefetimiz ve diğer yanda ise o tasmayı çıkarıp emperyalizme karşı diklenen ve böyle hamleler yapan bir hükümetimiz var. Biraz insaf. Hırsımız hürriyetimizi tehlkeye atmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı