Gündem

Kocasakal’dan Odatv’ye zehir zemberek sözler: Gammazcı!

'CNN Türk ekranlarına çıkma yasağı'nı deldiği gerekçesiyle CHP'den kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Ümit Kocasakal, Odatv'ye çok sert bir yazı yazdı. CHP'nin tutumuna ilişkin 'Deniyor ki 'tıpış tıpış oturacaksınız'! Adeta bir 'emir-komuta' ilişkisini çağrıştıran bu ifade ve yaklaşım tarzı, kanaatimce Partimize uygun değil' ifadelerini kullanan Kocasakal, Odatv'ye de 'Gammazcı' dedi.

Prof. Dr. Ümit Kocasakal CHP’nin yasaklamasına rağmen CNN Türk yayınına çıkarak “yasağı” iki kez delmesi üzerine, disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Ümit Kocasakal bu kez kendisini gammazladığını iddia ettiği Odatv’ye uzun bir yazı gönderdi. Kocasakal, yayın biçiminden ötürü hem Odatv’yi hem de aldığı karar nedeniyle CHP yönetimini sert biçimde eleştirdi.

Kocasakal yazısında, “Çıkmayacaktır’, ‘Katılmayacaktır’ şeklinde emir kipleri…Yani deniyor ki ‘tıpış tıpış oturacaksınız’! Adeta bir ’emir-komuta’ ilişkisini çağrıştıran bu ifade ve yaklaşım tarzı, kanaatimce Partimize uygun değil. Hayatım boyunca ifade özgürlüğünün değerine inanmış bir kişi olarak, kendi ifade özgürlüğümü de kutsal sayar, üzerine titrerim…” ifadelerini kullandı.

“Benim hangi ifade özgürlüğümü ve onun bir parçası olan eleştiri hürriyetimi, ne zaman, nerede, nasıl kullanacağımı kimse belirleyemez” diyen Kocasakal, şöyle devam etti: “Bu husus benim dokunulmaz bir kişilik alanımdır. Parti yöneticilerinin kendileri bakımından bir katılmama kararı almasını ve uygulamasını saygı ve anlayışla karşılarım. Ancak tüm üyeleri, dolayısıyla şahsımı kapsayacak şekilde böyle bir yasaklamayı kabullenmem mümkün değildir.”

Kocasakal mevcut parti yönetimini, Atatürk’ün altı okundan sapmakla suçladığı yazısında, “Parti kararına uymadığım söyleniyor. Peki Partinin mevcut bazı yönetici ve üyeleri eylem ve söylemleriyle partimizin ilkelerine ve programına uyuyor mu ? Ya da şöyle sorayım: Kabule göre ‘boykotu delmek’, partinin programını delmekten, ilkelerini çiğnemekten daha mı ağır ve vahim?” diye sordu.

‘MUHALİF!’ ODATV BENİ GAMMAZLADI!

Ümit Kocasakal, yazısında Odatv’ye yönelik de çok sert eleştirilerde bulundu. İşte yazıdan ilgili bölüm:

“(…)Ülkenin bunca sorunu yanında, ODATV’de manşetten son derece önemli ve hayati bir haber yayınlanıyor ‘CHP Üyesi Ümit Kocasakal Boykotu Deldi.’ Habere, onca resim arasından amaca uygun, ‘öfkeli’ bir resmin eklenmesi de ihmal edilmiyor. (…) İlginçtir ki haber, ‘hız rekoru’ kırarak, henüz yayın devam ederken, 00:43’te, üstelik ekran görüntüsüyle birlikte yayına giriyor!  Boykot kararının, henüz açıklanmadan ilk defa bu sitede yayımlandığını da hatırlatalım.

“Haberde asıl şifre ve dikkat çekici olan ‘CHP içerisinde bir dönem genel başkan adaylığına kadar iddiasını dile getiren Kocasakal’ın programa çıkması dikkat çekti’ cümlesi. Çevirisi ise açık: Hakkında gerekli işlemi yapın! Yani bu satırların yazarının kendisine karşı kurulan kumpasta ödünsüzce yanında yer aldığı, yazılar yazdığı bir yayın organı şahsımı açıkça hedef gösteriyor, gammazlıyor (ki Türk milletinin kültüründe gammazlama, ispiyon hiç hoş karşılanmaz), sosyal bir lince de adeta davetiye çıkarıyor. Zaten hazırda bekletilen sosyal medya “taburları” da harekete geçiyor! Soruyorum, ‘muhalif!’ bir yayın organına bu tutum yakışıyor mu? Atatürk’ün ifade ettiği  temiz ve feyizli saha bu mu? Keşke şahsımın bu hareket tarzına gösterilen yakın ‘ilgi’, bazı siyasi kişilerin davranışlarına da gösterilse… Neyse umarım ki hiç olmazsa birilerinin olası siyasi geleceklerine de bir katkımız olur…”

Etiketler

11 Yorum

 1. TV , M.C hakkında reklam haberleri yaptığında ne mal olduğunu açık etmişti… Site evleri kokusu da yakında çıkar… İlk mi son mu bilmem ama o er paralı akçalı işlere daldıkça batıyor…

 2. Akillerin Sinop da otelden çıkmamasına Odatv yeni MADIMAK .. başlığı atan Odatv deki PKK lılara dikkat… hdPKK lılar CHP ye SIZDI bile⚠️

 3. chp de RASIM ıbılerı (dersımlı kaftancıoglu tanrı kulu ozel altay gıbılerı) bır korku sarmıs durumda son kurultayda ımaza bıle yoplamyamıyan kocasakaldan seytanın tanrıdan korktugu gıbı korkuyorlar. ruzgarı bıle yetıyor. bu aslında kurultay bahanesı

 4. Kocasakal size gercekten saygi duyar begenirdim,hatta CNN Türk’e cikmanizi bile olabilir diye yorumladim ancak yukaridaki sözleriniz gercekten sizi seven CHP sevdalilari icin bir hakarettir.Yani kendinizi savunurken bile batiyorsunuz.Yok efendim yasaklara karsiyim.Yasaklara karsi olmak farkli bir olaydir.CHP’yi her defasinda kücük düsüren CHP’ye tuzak kuran bir iktidar kanalina boykot karari alinmasini yasak olarak nitelemek aslinda CHP’ye deger vermemektir .Bunu böyle ucuz söylemlerin arkasina saklanarak örtbas edemezsiniz.Yani bir parti karari var.Bu karar öyle keyfi olarak alinmis bir karar degildir.Yasanan gerceklerin isiginda verilmis isabetli bi rkarardir.Bu karara birtakim kendinizce gerekcelerle uymamak bir de partiyi elestirmek hatta suclamak acaba Kocasakal kime calisiyor izlenimini dogurmustur.Gerek Irem Cicek ve gerekse siz CHP’nin almis oldugu karara bilmem kime hizmet icin uymadiniz.Gercek budur.CHP’den sonra begendiginiz partiye üye olursunuz.Nihat Genc’ide yaniniza almayi unutmayin.

 5. O zaman parti rozetini çıkaracaksın Ümit Bey.Cnn Türk e hangi uzun yazıyı gönderdiniz onu göremedim ?!

 6. Tartışma programlarına katılmayan Ümit Kocasakal neden şimdi çağrıldığını anlamıştır herhalde !!
  Üstelik program boyunca yandaş gazeteciler tam anlamı ile Ümit Kocasakalı ezdi!!
  Ümit Kocasakal nasıl böyle bir tezgaha geldi hayret !!
  Odatv gammazladı lafı’da çok komik !!

 7. soner yalcın zaten duracagı yerı sasırmıs durumda boyle karasız kısılıklerden chp ye hayır gelmdeıgı gıbı chp nın kuyusunu kazan asıl bunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı