GündemSiyaset Haberleri

‘Külliye’ye giden CHP’li’ kampanyası partiyi dizayn amaçlıdır!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'li bir siyasetçiyle Külliye'de görüştüğü ve 'CHP'nin genel başkanı sen olmalısın' dediği iddialarıyla CHP içinde bir karmaşa varmış gibi gösterilmeye çalışıldığını söyledi. Öztrak, 'Bizi dizayn etmeye çalışma cüretinde de kimse bulunmamalıdır' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin İzmir il binasında düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın CHP’li bir siyasetçiyle görüştüğüne dair iddiaların AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından yalanlandığını hatırlattı.

Öztrak, “Sabah genel başkanımız çıkıp bununla ilgili olarak, bu oyunu bozmak üzere bir konuşma yaptıktan sonra açıklamalar yapıldı. Öyle gözüküyor ki uzunca bir süre bu meseleyi gündemde tutmak isteyen oyun bozuldu. Bu oyun gündemden düşmüş oldu.” diye konuştu.

Milletin gündeminde işsizlik, pahalılık ve yoksulluğun bulunduğunu, AK Parti’nin ise bunları unutturmak için CHP’nin içinde bir karmaşa varmış gibi göstermek üzere senaryo üretmeye çalıştığını iddia eden Öztrak, “Bizi dizayn etmeye kimsenin gücü yetmez. Bizi dizayn etmeye çalışma cüretinde de kimse bulunmamalıdır. Bizi dizayn edecek, partimize talimat verecek tek güç milletimiz, kurultay delegemizdir.” ifadesini kullandı.

‘ÖZÜR DİLEMİŞ VE OLAY TATLIYA BAĞLANMIŞTI’

Öztrak, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un, Meclis Genel Kurulu’ndaki bir tartışma sırasında AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e yönelik kullandığı ifadelere ilişkin ise şöyle konuştu:

“TBMM’de zaman zaman tartışmalar, gerginlikler yaşanabilir. Grup Başkanvekilimiz, AK Parti Grup Başkanvekilinden bu çerçevede özür dilemiş ve olay tatlıya bağlanmışken ‘Bu iş özürle geçiştirilemez.’ diyor. AK Parti Genel Başkanı ne yapmak istiyor. Erdoğan bu ülkede kuvvetler ayrılığı olduğunu daha önce kabul etmiyordu, bugün de ucube başkanlık sistemi çerçevesinde kuvvetler ayrılığını tanıdığı yok.”

İYİ PARTİ’DEN GELEN ‘EYALET’ ELEŞTİRİSİ

Bir gazetecinin İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun “Bazı belediye başkanları eyalet başkanları gibi hareket ediyor” açıklamasına ilişkin soruya ise Öztrak, “Bizim ittifak yaptığımız partinin sözcüsüdür. Ben onun sözlerine kamuoyu önünde cevap vermeyi doğru bulmuyorum. Ama bizim hiçbir belediye başkanımızın böyle bir tavrı benimsediğini de ben açıkçası görmüyorum.” yanıtını verdi.

Başka bir gazetecinin “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuşan bir isim var mı ?” sorusu üzerine Öztrak, “Ben herhangi bir isim telaffuz etmedim. Benim söylediğim şu; CHP’nin içine nifak sokma çabaları bu. Bu sabah yaptığı açıklama ile karşı tarafı açıklamaya zorlayan genel başkanımız bu nifak sokma çabalarının önüne geçmiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

FOX TV’de gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Saray’a giden  CHP’li’ iddiasıyla ilgili şunları söyledi:

Şaşırmadım efendim. Zaten CHP’yi nasıl dağıtırız, nasıl kendi içinde kavga çıkar diye çalışan ekipleri var. Defalarca söyledim. Arkadaşlarıma, partililere söyledim. Adamlar tutuldu paralar verildi biz bunları gayet iyi biliyoruz. Barış Pınarı Harekatı vardı o millet ittifakını nasıl dağıtırım onun hesabını yapıyor. Başka işin gücün mü yok? Erdoğan’ın CHP’yi dağıtmak için, CHP kendi içinde kavgalıdır devleti yönetemez diye bir algı yaratmak istiyor. Devletin en kilit noktalarında kişileri devreye soktuğunu biliyorum. İsim vermek istemiyorum ama herkes biliyor. Devleti bilen herkes anlar.

ERDOĞAN NİYE KONUŞMUYOR?

Bu haber madem ki Türkiye’yi çalkaladı. Her konuda konuşma yapan Erdoğan niye bu konuda konuşmuyor. Yok öyle bir şey desin. Kimseyi davet etmedim, kimseyle bu konuyu hiç konuşmadım, diyemez mi? Niye demiyor? Buradan Erdoğan’a açık ve net soruyorum. Bu haber doğru mudur, yanlış mıdır kardeşim söyle.Her konuda konuşuyor. Ağzını açtığında lafları arka arkaya sıralıyor. Türkiye’nin medya ve siyaset dünyasını ilgilendiriyor. Herkes konuşuyor.”

Sözcü yazarı Rahmi Turan, CHP’li bir ismin gizlice Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gittiğini iddia etmiş ve Erdoğan’ın ona “Senin CHP genel başkanı olman lazım” dediğini öne sürmüştü. İddia tartışma konusu olurken, “O CHP’li kim?” sorusu gündem olmuştu.

Etiketler

3 Yorum

  1. Ychp ye iyi parti desteği çek ne alt yapısını oluşturuyor.oda desteği çeksin hdp ile chp e yanlizlatirma tezgahı ile chp yi hem atatürk kimliğinden hemde marsinal kimliğe burundurecekler.is bankası ninida alacaklar.suriye olayı bitsin

  2. cakma chp oldugu nasıl da bellı.
    chp sozcusu dızayn amaclı dıyor genel merkez boyle bır sy yok dıyor. genel baskanalrı evet dogrudur ben bılıyorum haberım var dıyor. bas kuyrugu tutmuyor.

  3. Ha bu nedir ki? DiZAYN’ın böyüğü gizli CHP’li olduğuna inanılan DEMiREL’e karşı şöyle yapılmıştı: «CHP’yi ilk kutlayan Celâl Bayar oldu» (2 sütun üzerine) başlıklı haberi, Yeni Ortam gzt., Sahibi Kemal Bisalman, Haberlerden Sorumlu Müdür Yavuz Kösemen, Yıl 1 Sayı 397, 17 Ekim 1973 Çarşamba, Dizgi – Baskı Ortam Matbaacılık, Ankara Baskısı Halkçı Matbaası İşletmesi, s.1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı