Meteoroloji’den yoğun kar yağışı ve zirai don uyarısı

featured
service

Meteoroloji yarın hava nasıl olacak sorusunun cevabını merak edenler için güncel hava durumu bilgilerini paylaştı. Meteoroloji’den alınan hava durumu raporuna göre , Ege ve Akdeniz bölgelerinde iki gün zirai don ve Doğu Karadeniz’de iki gün yoğun kar yağışı etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 15 ve 16 Ocak Cumartesi Pazar günleri için Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkili olacak zirai don ve Doğu Karadeniz’de iki gün sürecek yoğun kar yağışı karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde yapılan güncel hava durumu verilerine göre, Doğu Karadeniz’de yer yer kısa süreli fırtınalar da görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıklaması şöyle: 

ÇİFTÇİLERE ZİRAİ DON UYARISI

Tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Ege ve Akdeniz bölgelerinde; 15.01.2022 ilk saatlerden, 17.01.2022 sabah saatlerine kadar, hava sıcaklıklarının düştüğü akşam ve gece saatlerinde kıyılarda hafif, iç kesimlerde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. 

ULAŞIMDA AKSAMA VE ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT

Doğu Karadeniz’de beklenen yağışların 15.01.2022 Cumartesi (yarın) öğle saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Yoğun kar yağışlarının 17.01.2022 Pazartesi sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve olayı, tipi şeklinde kar yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar ve yüksek kesimlerde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

11 İLE TUTUNCU 8 İLE SARI KODLU UYAR

Meteoroloji’nin internet sitesindeki MeteoUyarı sayfasında ise 11 ile turuncu, 8 ile ise sarı kod ile uyarı yapıldı. Yoğun kar yağışının beklendiği Artvin, Giresun, Kastamonu, Rize, Sinop, Zonguldak, Bartın, Düzce, Hakkari, Trabzon ve Van turuncu kodla uyarılırken Bitlis, Tunceli, Bingöl, Bolu, Ordu, Samsun, Şırnak ve Karabük sarı kodla uyarıldı. Van, Hakkari, Şırnak, Bitlis, Bingöl ve Tunceli’ye yapılan uyarıda çığ tehlikesine dikkat çekildi.

Üç günlük hava durumu:

Meteoroloji’den yoğun kar yağışı ve zirai don uyarısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!