Gündem

‘Ölüm listesi’ yapan Sevda Noyan’ın ifadesi ortaya çıktı

'15 Temmuz kursağımızda kaldı' diyerek ölüm listesi olduğunu söyleyen Sevda Noyan, sözlerine teki gösterenlere 'Hain zombiler, sizden korkmuyorum' demişti. Noyan'ın savcılık ifadesinde ise 'Boş bulunarak söyledim' dediği ortaya çıktı.

Ülke Tv’de katıldığı bir programda “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır” sözleriyle tepki çeken Sevda Noyan‘ın şüpheli sıfatıyla verdiği ifade ortaya çıktı.


Sözlerinin sosyal medyada yayılmasının ardından kendisini eleştirenlere “Hain zombiler, sizden korkmuyorum” diyen Noyan, ifadesinde söylediği sözlerden dolayı üzgün olduğunu belirterek, “Soruşturmaya konu olan sözleri boş bulunarak söyledim. Yayın sırasında istemsiz olarak spontane gelişen sohbet ortasında söylemiş olduğum sözlerden dolayı üzgünüm. Milletimizden özür dilerim” ifadelerini kullandı.

Sabah’tan Sema Alim Dalgıç’ın haberine göre, Noyan, ifadesinde şunları söyledi:

“Televizyon programı 3 Mayıs 2020 gece yarısından önceki saatlerde başlamıştı. Sunucu Esra ile yapmış olduğumuz sohbetimiz yaklaşık 2.5 saat sürdü. Gecenin ilerleyen saatleri olması hasebiyle yorulmuştum. Sohbet sırasında kısaca ‘hain darbe girişimi ile ilgili olarak yeniden yapılabileceği yönünde bir beyanatı oldu. Ben de soruşturmaya konu olan sözleri boş bulunarak söyledim. Kesinlikle suç işlemek veya toplumu tahkir etmek gibi bir amacım yoktu. Benim herhangi bir listem olmadığı gibi insanlara zarar verebileceğim herhangi bir silahım da yoktur. Hain darbe girişimi ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti Yargısı en adil kararları verdiğine canı gönülden inanıyorum.

TRAVMA NEDENİYLE SÖYLEDİM

Kanun ülkesinde ihkak-ı hak diye bir şey yoktur. Yargı gerekli önlemleri alır ve cezalandırmaları yapar. Yayın sırasında istemsiz olarak spontane gelişen sohbet ortasında söylemiş olduğum sözlerden dolayı üzgünüm. Milletimizden özür dilerim. Benim beyanlarım 15 Temmuz sürecinin toplumumuzda ve üzerimde oluşturmuş olduğu travmalar ve keskin acılar nedeniyle söylenmiş sözlerdir. Bunun tekrarının olmayacağına söz veririm.

‘ÇARPITILDI, KIŞKIRTILDI’

Bu sözlerimle kamusal düzeni korumak adına bir şeyler söylemeye çalışmıştım ancak sosyal medya ortamlarında çarpıtıldı. Özellikle terör örgütlerinin mensupları tarafından ve yurtdışı kaynaklı hesaplardan sözlerim sıkça çarpıtılarak ve photoshop ile söylediğim sözler de eklenerek kamuoyu daha da kışkırtılmıştır.”

Etiketler

4 Yorum

  1. Yazinin basligi geri Vites yapti… geri vites yapana arka cikma gibi olmus… sorgulamada vites kutusunu dagitti basligi anlatima daha uygun olurdu … ne konustugunu bilmeyen kisi dinleyicilerini yanlis anlamakla , nerdeyse geri zekali diye suclayacak…. beli kanbur bayan hanimm

  2. Geri vites yaptı diyen tatlı su milliyetçileri, fetöcüler darbe yapmaya kalksa yine bankamatik kuyruğuna girecekler anlaşılan.

  3. 50 kişi ölüm listemde cümlesini Travmadayken mi söylemiş !! Travma’da olmasydı kaç kişi diyecekti 150 kişimi !!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı