Gündem

RTÜK’ten Sevda Noyan kararı

'Ölüm listesi' olduğunu söyleyen Sevda Noyan’ın sözleri nedeniyle RTÜK’ün Ülke TV’ye üç program ceza verildiği duyuruldu.

Ülke TV’de yayınlanan “Arafta Sorular” programında konuşan Sevda Noyan “15 Temmuz kursağımızda kaldı. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür. Onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda maddi ve manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” ifadelerini kullanmıştı.

RTÜK üyesi İlhan Taşcı, “Ölüm listesi” olduğunu söyleyen Sevda Noyan’ın sözleri nedeniyle RTÜK’ün bugünkü toplantıda Ülke TV’ye üç program ceza verildiğini duyurdu.

Taşçı, “RTÜK, ‘Listem hazır. Ailemiz en az 50 kişiyi götürür’ diyen Sevda Noyan’ın sözleriyle yayında “toplumun kin ve düşmanlığa tahrik edildiği; toplumda nefret duyguları oluşturulduğu” gerekçesiyle Ülke TV’ye 3 kez program durdurma cezası verdi. Karar oybirliğiyle alındı” dedi.

Etiketler

2 Yorum

  1. Hukumeti zor duruma dusurmek icin sinsice planlanmis, halki kutuplastirici ic savasa hazirlayici bal gibi planli provokasyon ve yeni gorunumlu eski memur…Buna benzer cok provokasyon goruruz daha. Kuklacisi cok belli.

  2. Hükümet zor durumda galiba gündemi değiştirmek için her gün yeni bir provekatör sahneye çıkıyor !!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı