Toplum

Sahte sucuk imalatçısı veteriner üniversiteye rektör oldu!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in insan sağlığına zararlı sucuk üretmekten dolayı hapis cezası aldığı ve meslekten 3 ay men edildiği ortaya çıktı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in Kayseri 1.Sulh Ceza Mahkemesi’nin 95/1390 sayılı dosyasında, Gıda Maddeleri Tüzüğüne Muhalefet suçundan 3 ay meslekten men edildiği öğrenildi. Aldemir’in aynı dosyadan 3 ay hapis cezası aldığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü olarak atanan Osman Selçuk Aldemir’in Kayseri’de “imalattan sorumlu” müdürlük yaptığı bir üretim tesisinde ürettikleri sucukta e-coli tespit edildiği ortaya çıktı. Memeli hayvanların kalın bağırsağında yaşayan koli basili de denilen tehlikeli bir virüsün sucukların içinde tespit edilmesiyle birlikte Osman Selçuk Aldemir’in soruşturma geçirdiği, iş yerinin kapatıldığı ve hapis cezası aldığı öğrenildi.

Gazeteaydın’ın ortaya çıkardığı “skandal” habere göre Aldemir’in Gıda Maddeleri Tüzüğüne Muhalefet suçundan yargılandığı dosyada, 3 ay hapis cezası aldığı ancak daha sonra cezanın 1 milyon 180 bin lira ağır para cezasına çevrildiği öğrenildi. Mahkeme, Aldemir’e 3 ay süreyle meslek, sanat ve ticaret yapmaktan da men etti.

Kayseri 1.Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in iş yerinin görünen yerlerine mahkeme kararının asılmasına ve İstanbul, İzmir ve Ankara’da yayın yapan gazelerde de kararın yayınlanmasına karar verildiği görülüyor.

O DÖNEMDE DERS VERİYORMUŞ!

ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in o dönemde Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde ders verdiği de öğrenildi. Kars Cumhuriyet Savcılığı’ndan Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü’ne yazılan yazıda, ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir için şu ifadeler kullanıldı: “Adı geçen hükümlü halen Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde öğretmenlik yapmakta olduğu bildirildiğinden adı geçen ilamda belirtilen suçu ile ilgili şahsına ait bir yeri var ise ilamdaki cezaların infazı, yok ise görev yaptığı kurumdan resmi bir belge alınarak ilamın Cumhuriyet Başsavcılığımıza iadesi rica olunur.”

"

Etiketler

5 Yorum

  1. Başlık yanıltıcı. A haber gibi davranmaya gerek yok. Ben de muhalifim fakat boyle islere karsiyim.

  2. Sayın Dalkılıç, amacın suçun örtbas edilmesi değil. Adam zaten ceza almış. İtibar suikastına karşıyım. Adam sahte sucuk yapmaktan, hileli gıdadan değil dikkatsizlikten -imalat hatasından- ceza almış.

  3. Sad Sad
    Ne tuhaf son zamanlarda suçları, suçluları, ahlaksızlıkları, hırsızlıkları ……. Bu ve Kızılay örneğinde ve diğer örneklerde olduğu gibi ÖRT BAS etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Oysa ben ve benim gibiler tam tersine İFŞA EDİLSİNLER den yanayız ki CÜMLE ALEME REZİL OLSUNLAR. Bu verilebilecek en güzel hatta en Adil cezadır. Değilse bunlar kapalı kapıar ardında sizi de bizi de hiç çekinmeden mağdur duruma düşürecklerdir.

  4. Sayın sad sad Burada bir iftira yok bir itham yok. suçlu olduğu için mahkeme karar vermiş bunun itiraz yolları var. suçlu değilse o yolları izler. Asıl siz yargılama yapıyor ve editörü suçluyorsun. mahkeme sahtekarlığın organize iş olduğunu bilmiyor mu?

  5. Sayın Editör, sahtekarlık organize bir iştir. Dikkatsizlik yada işçi hatasından olabilecek bir suçu bu şekilde manşete çıkarmanız adil değil. Adalet arayanlar her daim adil olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı