Gündem

Soylu’dan Abdullah Gül’e: İçime hançer gibi saplandı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Abdullah Gül'ün Gezi eylemleri için 'Yazıklar olsun size' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gezi eylemleri için “gurur duyuyorum” diyen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli’de düzenlenen AKP Siyaset Akademisi Toplantısı’na katıldı. Bakan Soylu, yaptığı konuşmasında, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

Bakan Soylu, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bir gazeteye verdiği röportajda “Gezi eylemleriyle gurur duyuyorum” sözlerine de tepki gösterdi.

Gül’ün sözlerini “İçime saplanan bir hançer” diye nitelendiren Soylu şöyle konuştu:

“Kimse kusura bakmasın, o günkü Cumhurbaşkanımızın, sanki o olayların yaşandığı bir Türkiye’de yaşamıyormuş gibi bugün söz söylemesi de bırakın İçişleri Bakanlığı’nı, bu ülkenin bir ferdi olarak, Süleyman Soylu olarak içime hançer gibi saplanmıştır. Hem Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakacaksınız hem Tayyip Erdoğan’ın karşısında birileriyle anlaşma yapacaksınız, ondan sonra da bugün gelip sırça köşklerinizde devletin size sunduğu bütün imkanlarla bu milletin size verdiğini bir şekilde bu millete kötülük olarak anlatmaya çalışacaksınız. Yazıklar olsun size. Çok net ve açık söylüyorum, ne yapacaksanız yapın. Bu millet sizi de biliyor, çektiği sıkıntıları da bu oyunu kimin ortaya koyduğunu da biliyor. Siz Amerika ile Avrupa ile beraber olun. Allah şahittir, Tayyip Erdoğan Allah ve milletle beraberdir.”

Etiketler

2 Yorum

  1. Şöyle demek istemiş hani ikimizde aynı yoldaki çuvaldaydık niye çuvaldan başını çıkarıp sağa sola bakıyorsun yazıklar olsun demiş …bak sen🙃yırtma kendini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı