Gündem

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in oğlu ve gelini gözaltına alındı

Tahliyesinin ardından yeniden gözaltına alınan eski Korgeneral Metin İyidil ile birlikte, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in oğlu Batuhan Özdemir, gelini Aslı Özdemir ve İyidil’in avukatı Abdullah Kaya’nın da gözaltına alındığı iddia edildi.

15 Temmuz davasından müebbet hapis cezası almasına rağmen önceki gün tahliye edilen eski Korgeneral Metin İyidil hakkında yeniden yakalama kararı verilerek gözaltına alınmıştı.

Metin İyidil ile beraber TFF Başkanı ve Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’in oğlu Batuhan Özdemir, gelini Aslı Özdemir ve İyidil’in avukatı Abdullah Kaya’nın da gözaltına alındığı belirtildi.

Batuhan Özdemir ile Aslı Özdemir’in gözaltına alınma gerekçeleri arasında; Metin İyidil’i “kaçırma” şüphesinin yer aldığı iddia edildi.

Eski Korgeneral Metin İyidil yargılandığı 15 Temmuz EDOK davasında, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Eski EDOK Muharebe ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı eski Korgeneral Metin İyidil, müteahhit Nihat Özdemir’in kayınbiraderi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı