Gündem

Türkiye’de koronavirüsten en fazla tanı konulup ve ölüm yaşanan gün

Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 59'a yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 15 kişinin daha hayatını kaybettiğini, bugüne kadar vefat eden hasta sayısının 59 olduğunu bildirdi.

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Son 24 saatte 5 bin 35 test sonuçlandı, 561 tanı kondu. 15 hastamız hayata veda etti. Bugüne dek kaybettiğimiz hasta sayısı 59. Toplam hasta sayımız 2 bin 433. Sayılar, kayıp acısını, endişeyi ifade edemez. Sıfır riskle yaşamaya çalışalım. Bizi hayata tedbir bağlar.” ifadesini kullandı.

Etiketler

Bir Yorum

  1. Bireysel bilgi ve becerilerin hayatta kalmak için yeterli olmadığı bir dönemdeyiz. Herkes kendisini hasta kabul ederek başka hiç kimseye geçmemesi için çaba gösterirse, toplum için yaptığı bu fedakarlık tüm toplum ile birlikte içindeki tüm bireylerin sağ kalmasını sağlayacaktır.
    En katı şekilde uygulama ile evlerde kalınırsa, hasta sayısı o andakinin 100 katına çıktığında ancak yayılım hızı duracaktır. Bu rakam nereden çıktı derseniz Çin’de komple Wuan şehri kapatıldığında 800 vaka vardı ve 80 bin hastada durdu. Aşağı yukarı 6 haftada söndüğüne şahit olduk.
    Yeterli önlem alınmaz ve insanlar bencil davranıp kurallara uymazsa sistem göçer ve Ülkemizde ölüm sayısı rahatlıkla 10 milyonun üzerine çıkabilir. Bu kadar ciddi… Zamana yayarsak çok çok çok hafif şekilde atlatılabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı