Ümit Özdağ’dan İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı’ya: Bu sokak çocuğu üslubu

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, geçen günlerde Suriyelilerle vatandaşlar arasında yaşanan kavga üzerine kendisine ‘Yazıklar olsun’ diyen İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’ya Veryansın Tv programında yanıt verdi.

Ümit Özdağ’dan İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı’ya: Bu sokak çocuğu üslubu
Ümit Özdağ’dan İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı’ya: Bu sokak çocuğu üslubu

VERYANSIN TV

İstanbul Esenyurt’ta geçen günlerde yaşanan gerginlik sonrası, kolluk kuvvetleri olaylara müdahale etmiş, bunun üzerine de İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı sosyal medya üzerinden devletin gerekli müdahaleyi yaptığını belirtmişti. Çataklı paylaşımında, “Yabancı düşmanlığı üzerinden oy avcılığı yapmaya çalışan Ümit Özdağ ve benzerlerine yazıklar olsun!” ifadesini kullanmıştı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı’ya yanıt verdi. Veryansın Tv Youtube kanalındaki Pankuş programında Erdem Atay’ın sorularını yanıtlayan Özdağ, Çataklı’nın sözleri için, “devlet dili değil, sokak çocuğu dili” ifadesini kullandı.

Özdağ şunları söyledi:

“İçişleri Bakan Yardımcısının atmış olduğu tweet’in altına vatandaşın göstermiş olduğu tepkileri lütfen okuyun Sayın Atay. Göreceksiniz, ben hiçbir şey söylemedim. Gerek de yok muhatap almaya. Çünkü o memur. Şunu da biliyorum. İçişleri Bakanlığındaki birçok bürokrat bu görevlendirilen arkadaşın, yapmış olduğu açıklamalardan dolayı İçişleri Bakanlığının küçük düştüğünü düşünüyor. Diyorlar ki, ‘bizim bakanlığın bir ağırlığı var, bizim bir devlet üslubumuz var, bu devlet üslubu değil’, diyor. Doğru bu devlet üslubu değil, sokak çocuğu üslubu.”

YAYININ TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ